Alexela ostab elektrimüügifirma 220 Energia

12. Juuli 2019

Alexela ostab 220 Energia

"Alexela soovib pakkuda oma klientidele terviklikke energialahendusi, laienenud elektriportfell võimaldab meil olla hea partner veelgi rohkematele klientidele. 220 Energia on ennast tõestanud energiaturul tubli tegijana, kellel on oma välja kujunenud kliendibaas. 220 Energia klientide ja koostööpartnerite jaoks antud tehing muudatusi kaasa ei too – ettevõte ja kaubamärk jäävad alles, samuti toimivad edasi koduleht ning kõik senised kontaktid," ütles Alexela juht Maria Helbling pressiteate vahendusel.

"Jaeturul meie hetkel ühtegi teist tehingut ei planeeri. Aga turuosaliste nimekiri on üsna pikk ja see tundub üsna ebaefektiivne, ehk loogiline võiks olla konsolideerumine," ütles Helbling BNS-ile. Ühinenud ettevõtete turuosa ulatub Helblingi sõnul 7 protsendini.

220 Energia juhatuse liikme Marko Alliksoni hinnangul on energiaturg jõudnud küpsemasse konsolideerumise faasi, kus edasiseks kiireks kasvuks on vaja omandada uut turuosa, mis on pannud turuosalised otsima koondumisvõimalusi. Alliksoni sõnul otsustati 220 Energia aktsiad müüa just Alexelale ettevõtete sarnase väärtuspakkumise tõttu, mis loob aluse olemasolevate klientide jätkuvale rahulolule.

"Alexela on 220 Energiaga väga sarnane elektri- ja gaasimüüja ning koondumine ühtsesse kontserni annab 220 Energia tänastele klientidele lisaväärtust – meie kliendid saavad osa Alexela pakkumistest ning suureneb tervikuna ettevõtte pikaajaline võimekus pakkuda konkurentsivõimelist alternatiivi võrguettevõtjatega seotud endistele elektri- ja gaasimonopolidele," ütles Allikson.

220 Energia on Eesti erakapitalil põhinev elektrimüügi ettevõte. Ettevõtte käive kasvas möödunud aastal 2,3 protsenti 7,1 miljoni euroni, ettevõte jõudis seejuures tunamullusest 100 400-eurosest kahjumist 60 200 euroga kasumisse.

Alexela on Eesti kapitalil põhinev valdusfirma, mis koondab viimase paarikümne aasta jooksul ühtse omanikeringiga seotud ettevõtted ühisesse struktuuri. Ettevõte annab tööd enam kui 1000 inimesele ning tegutseb kolmes valdkonnas: energeetika, metallitööstus ja põlevkivikeemia.

Omanike vahetusega seoses jääb 220 Energia endiselt elektri- ja gaasimüüjaks praegustele klientidele, kellele jäävad kehtima samad lepingud ja hinnapaketid/tooted ning ka samad kontaktandmed ning veebisait. Lisaks on tulevikus võimalus 220 Energia klientidel osa saada Alexela kontserni teistest pakkumistest.

Viide artiklile Postimehes