Filtered by Category: Teadlik tarbija

Teadlik tarbija

Võida nutikas Themo küttetermostaat

, Artjom Koldushko

Tihti satub kodu kütmine nendele tundidele, kus börsihind võib olla suure nõudluse tõttu kõrgem. Statistiliselt võib tööpäeva alguses või lõppedes börsi tunnihind olla tänu suurema tarbimisnõudluse tõttu kõrgem, mis võib pikas perspektiivis mõjutada elektriarvet. Uus ja innovaatiline Themo on esimene termostaat maailmas, mis arvestab kodus kütmisel reaalajas elektri börsihinda ja ilmaprognoosi. 

Uus ja nutikas termostaat vähendab elektriarvet küttes kodu soodsatel börsitundidel. 

 

Themo kasutab tuhandeid andmepunkte, et teha õigeid otsuseid, millal elektrit tarbida. Selleks võetakse arvesse nii Sinu kodu unikaalset tarbimisprofiili, määratud küttegraafikut, välisilma kui hetke elektri turuhinda. Kasutajad saavad kontrollida tarka termostaati läbi Themo mobiilirakenduse või kodulehe. Sellise automaatikaga säästavad praegused Themo tarbijad 30-60% oma elektriarvelt.

 

Homsed börsi tunnihinnad annavad eelise

Homsed börsihinnad avaldatakse tundide kaupa juba täna ehk päev varem. NordPoolSpot avaldab alates kella 14-st juba homset hinnagraafikut ning see annab Themole võimaluse koostöös ilmaprognoosiga arvutada süsteemselt kõige kasumlikumad tunnid kodu kütmiseks. 

 

Kuidas Themo töötab?

LED rõngas muudab värvi vastavalt elektri hetke hinnale. Kui Themo värvub punaseks, siis on elektrihind kallis ning tasuks näiteks pesumasina tööle panemisega oodata.

220 Energia kliendina hoiad kokku

Themo ja 220 Energia hoiavad kokku! Ainult 220 Energia mistahes uue paketiga liitujate vahel loosime välja kaks termostaati, osalemisest anna meile märku info@220energia.ee kirjaga ''Olen kavalam kui kallim elektrihind'', lisa paketiga liitunud tarbija nimi ning võitjad selgitame välja 15. augustil. Ühe toote tavahind 129€. 

Suurenda võiduvõimalust, osale ka Facebooki loosimismängus, kus loosime veel lisaks kaks termostaati! Kui õnne on palju, siis on Sul võimalik need kõik neli endale võita, ning elektriarvet tublisti nende abil vähendada.

Rohkem infot Themo termostaatide kohta leiad siit.

 

Hoiame kokku tähtsamateks puhkudeks!

 

 

Börsihinna ajutise tõusu tõttu ei ole otstarbekas hinda fikseerida Teadlik tarbija

Börsihinna ajutise tõusu tõttu ei ole otstarbekas hinda fikseerida

, Artjom Koldushko

Viimasel ajal on olnud juttu elektrienergia hinna kallinemisest, põhjusteks võivad erinevatel aastaaegadel olla vee vähesus hüdrojaamade reservuaarides, söe ja gaasi kallinemine või muud tootmissisendite probleemid. Muretsemiseks põhjust ei ole, sest börsile on omane volatiilsus ehk hinna kõikumine. Elektrienergia börsihind langes tegelikult alles hiljuti kõikides Nord Pooli piirkondades ning seetõttu tuleks pigem vaadelda pikemaajalist perioodi.

 

Mis on hinnatõusu põhjusteks?

Elektrihinna tõusu võib tekitada vee vähesus hüdrojaamade reservuaarides, söe ja gaasi kallinemine ning muude tootmissisendite probleemid. Muretsemiseks aga põhjust ei ole, sest börsihinnale on alati olnud omane mõningane kõikumine. Näiteks langes alles eelmisel kuul elektri börsihind.

Eleringi pressiteade kohaselt oli elektrihinda mõjutavate süsinikdioksiidi emissioonikvootide hinnad jätkavad tõusuteel ja on jõudnud vahemikku 14,21-16,1 eurot tonni kohta. Möödunud aastal samal kuul oli hinnavahemik 4,77-5,17 eurot tonni kohta.

Nasdaq OMX börsi tulevikutehingute järgi kuu viimasel kauplemispäeval võib elektri börsihinnaks Eestis kujuneda juulikuus 51,1 eurot, Soomes 50,25 ja Lätis 53,85 eurot megavatt-tunni kohta.

 

Kas soodsam variant oleks vahetada enda börsipakett fikseeritud hinnaga paketi vastu?

Börsihind turul sõltub eelkõige nõudlusest. Suvel on elektrienergia tarbimine väiksem, mis muudab elektriarve summa kahtlemata väiksemaks. Börsihind võib olla üksikutel kuudel kõrgem kui fikseeritud hind, ent pikemas perspektiivis on börsihind alati odavam.

Tasub teada, et tõenäoliselt arvestavad suuremad energiamüüjad kõrgemate börsihindadega ka fikseeritud hinnapoliitika kujundamisel ning seetõttu ei pruugi fikseeritud hind sugugi soodsam olla.

Elektri börsihind kõigub tund-tunnilt ja mõnede tundide kõrgema hinna perioodil vähem tarbides saab oma elektrikulusid juhtida. 220 Energia on nendeks perioodideks loonud tunniarvestiga börsipakettide kasutajatele tasuta võimaluse oma elektrikulusid juhtida ehk võimaluse enda klientidele hinnahäire teavituse tellida. Tasuta hinnahäire homsest börsihinnast on võimalik tellida 220 Energia mobiilirakenduse push-sõnumina või e-mailile.

Uudised,Teadlik tarbija

Ülemaailmne tund ilma elektrita, mille jaoks?

, Artjom Koldushko

Kas teadsid, et 24.03 toimus "Earth Hour"? Selle raames kustutati tunniks ajaks tuled (kl. 20.30-21.30), et ebaotstarbekalt kasutatud elektrit säästa, pühendades selle tunni planeedile. Eesmärk, muidugi, inspireerida inimesi mõtlema nende energiatarbimise harjumustele täpsemalt.

 Tunti huvi, et kuidas selline tore elektrienergia aktsioon meile mõjus? Peab tõdema, et mujal maailmas populaarsust koguv üleskutse Eesti elektritarbijaid ei mõjutanud, seetõttu kutsume üles kõiki tarbijaid järgmisel aastal tarbimisgraafikut mõjutama ning miks mitte kasvõi sel õhtul küünlavalgel õhtusööki süüa. Iga elektrikliendi panus on äärmiselt oluline, et ajalugu teha!

Earth Hour 2019 leiab aset 30 March 2019, 20:30.

#earthhour#CONNECT2EARTH

Uudised,Teadlik tarbija

Miks talvekuudel börsihind rohkem kõigub?

, Artjom Koldushko

Talvekuudel on kliendid tavapärasest murelikumad börsihinna kõikumiste tõttu. Ehk oleks fikseeritud hind siiski odavam, või siiski mitte? Uurime seda oletust üksikasjalikumalt!

Elektrienergia hinda peamiselt mõjutavaks teguriks avatud elektriturul ja -börsil on elektritarbimise maht ning piisavate tootmisvõimsuste ning elektriühenduste olemasolu. Börsielektri hind sõltub elektrituru hetke tasakaalust – pikaajaliselt on börsihind alati odavam kui fikseeritud hinnapakett, ent lühiajaliselt võib börsihind kõikuda. Reeglina on suuremad hinnakõikumised talveperioodil tulenevalt külmade ilmadega suurenevast tarbimisest, millele võivad lisanduda piirangud elektriühendustele või tootmisjaamadele. Näiteks on külm talvepäev sageli ka tuuletu, mistõttu elektrihind tõuseb, kuna suuremat tarbimist kaetakse kallima söeelektriga. Seega muretsemiseks põhjust ei ole. Aga siiski?

220 Energia pakub klientidele võimalust kindlustada enda elektrihinda selliste börsihinna hüpete vastu kasutades „Hinnalage“.  Hinnalae toote puhul määratakse maksimaalne kalendrikuu kaalutud keskmine börsihind  kuni 12-ks kuuks. Klient maksab igakuiselt väikese (5%-lise) hinnalisa keskmisele börsihinnale (börsihinnast ilma allahindluste, kuutasu ja marginaalita), millega kaetakse elektrimüüja võetav hinnatõusu katmise risk. 220 Energia pakub börsipaketiga elektri ostjatele Hinnalage 5,99  senti/kWh ( 4,99 käibemaksuta).

Hinnalae toodet soovitame kliendile, kellele börsihind tundub liialt riskantne, kuid soovib siiski fikseeritud hinnast soodsamat lahendust. PS! 220 Energia kliendina võidad niikuinii- kliendina on võimalik tellida endale tasuta hinnahäire homsest börsihinnast elektriarve vähendamiseks meilitsi või 220 Energia mobiilirakenduse push-sõnumina telefoni.

Hinnalae soovi korral täida päring ning võtame Sinuga ühendust.