Eraisikust väiketootja "kohustuslik" uus lahendus- 220 PäikesEST

, Artjom Koldushko

Kodus paigaldatud päiksepaneelidega elektri tootmine ja tarbimine ei ole sageli igas tunnis tasakaalus. Seetõttu müüvad väiketootjad ülejääva elektrienergia elektriturule ning saavad lisaks elektrivõrku andes Eleringilt ka iga kWh kohta toetust. töötasime välja lahenduse 220 PäikesEST- see võimaldab enda toodetud elektrienergiat kasumlikumalt suunata, müües toodetud energia otse enda teisele tarbimiskohale või hoopiski sõbrale või naabrile.

„220 Energia otsib järjepidevalt uusi lahendusi kuidas väiketootjate toodetud elektrienergiat kasumlikumalt tööle rakendada ning rohelist energiat tarbijateni tuua. Järjest populaarsust koguv päikesepaneelide paigaldamisest sündis ka 220 PäikesEST lahendus,“ ütles 220 Energia turundusspetsialist Berit Einsalu.  „Kui väiketootja ei ole käibemaksukohuslane, siis kaasneb lahendusega ka otsene hinnavõit, kusjuures kõik seotud küsimused, sealhulgas arvelduse, lahendab 220 Energia,“ lisas ta.

Väiketootja saab müüa igas tunnis koguse, mille ta peale omatarbimise mahaarvamist varasemalt võrku andis, nüüdsest väiketootja sõpradele vastavalt tootja määratud järjestusele. Igal väiketootjal tekib hulgal x kWh ülejääki peale enda otstarbeks tarbitud energiat. Selleks, et toodetud energiat mitte võrku anda, soovitame kutsuda keskmiselt vähemalt 3-4 sõpra/naabrit/sugulast endast ülejäävat energiat tarbima. Sõpradest ülejääva energia ostab 220 Energia ära tavapärastel börsihinnaga tingimustel. Kogused määrab 220 Energia vastavalt võrguettevõtja poolt mõõdetud kogustele.

  • Arvelduse ja muud seotud küsimused lahendab 220 Energia
  • Otse müüdud energia tõttu naudivad mõlemad pooled soodsamat elektrihinda
  • Taastuvenergia toetuse määr ei muutu

Täpsemad tootetingimused ja sõbrale jagatava uudise leiad siit.

 

 „220 PäikesEST“ on 220 Energia OÜ poolt elluviidud arendusprojekt väiketootjatele. 220 Energia OÜ on Eesti erakapitalil põhinev energiamüügi ettevõte. Meie eesmärk on pakkuda soodsaima hinnaga elektrit ja gaasi nii era- kui ka äritarbijatele.

Soovid lahendusega liituda? See on lihtne.

(Kui oled juba 220 Energia klient, siis Sul on eelis, saad lahenduse paari klikiga 220 Energia äpis/ iseteeninduses siin lisada ja sõpradele kutse saata)

 

Uudised