Uute elektripakettide hinnad selguvad septembri lõpuks

, Artjom Koldushko

Kuigi elektrituru avanemisel järgmise aasta alguses peavad tarbijad juba detsembris elektrimüüjaga lepingu sõlmima, ei ole ettevõtted elektripakettide hindu veel avalikustanud, tehes seda septembri lõpus. Ettevõtete ja majandusministeeriumi hinnangul jääb tarbijatel piisavalt aega pakettidega tutvumiseks. Praeguseks on teada viis ettevõtet, kes elektrituru avanedes elektrit müüma hakkavad. Need on Eesti Energia, Latvenergo, Imatra Elekter, VKG Elektrivõrgud ja 220 Energia. Pakkujaid võib aga rohkemgi tulla, vahendas "Aktuaalne kaamera".

 

Selle, millise hinnaga ettevõtted elektrit müüma hakkavad, avalikustavad nad alles septembri lõpus.

 

"Pakettide väljatöötamine võtab omajagu aega. Ma usun, et septembri lõpp on selline aeg, pärast mida jääb inimestel piisavalt aega, et otsustada selle üle, millise paketi nad valivad. See kuupäev saab olema 19. september ja sellel päeval Latvenergo tuleb oma pakettidega avalikkuse ette," rääkis Latvenergo avalike suhete spetsialist Priit Pruul.

 

Seni elektriturul monopoolses seisus olnud Eesti Energia oma pakettide avalikustamise kuupäeva veel välja ei ütle. Täpsem hinnainfo tuleb samuti septembri lõpus ning sellega kaasneb ka suurem teavituskampaania.

 

"Me avaldame info internetis, me teeme sügisel ka päris laialt masskampaania - infopuudust meie poolt kindlasti karta ei ole," sõnas Eesti Energia energiamüügi juht Karla Agan.

 

Tarbija peab hiljemalt 10. detsembriks elektrimüüjaga lepingu sõlmima. Kui lepingut selleks ajaks ei sõlmita, tarbib inimene elektrit edasi üldteenusena. Seega on tarbijatel aega natuke rohkem kui kaks kuud, et pakkujate pakettidega tutvuda ja otsus langetada.

 

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri Ando Leppimani sõnul on see aeg piisav. Kui elektripakette varem tutvustataks, oleks pidevalt muutuva turu tingimustes võimalus hindadega mööda panna väga suur.

 

"Kui me räägime näiteks järgmise aasta elektrihinnast või elekri tulevikutehingute hinnast, siis täna on seda võimalik ette öelda suhteliselt suure veaga. Mida lähemale me järgmisele aastale jõuame, seda väiksem see viga tegelikult on," selgitas Leppiman.

 

Eeva Esse ERR

Uudised