Otsitakse võimalust elektri- ja võrguteenuse arvete liitmiseks

, Artjom Koldushko

Eeva Esse, ERR 28.11.2013  

Juba üle aasta on otsitud võimalust, kuidas elektrimüüjad saaksid ka võrguteenuse tasu oma arvele lisada, et klient peaks tegelema vaid vaid ühe arvega.

Elektrimüüjate sõnul moonutab praegune olukord konkurentsi, kuid majandusministeeriumi hinnangul tähendaks ühele arvele üleminek tarbijale hoopis elektri kallinemist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Paljud tarbijad saavad igakuiselt kaks elektriarvet, millest ühel on kirjas summa, mida peab maksma tarbitud elektri ning teisel tasu võrguteenuse eest. Mõlemat teenust ühele arvele saavad kirjutada vaid need elektrimüüjad, kelle kontserni kuulub ka võrguettevõte.

Kuna tarbijale on selgem ja mugavam vaid ühe arvega oma igakuiseid kohustusi tasuda, seab see teised elektrimüüjad nende hinnangul ebavõrdsesse olukorda.

Majandusministeeriumi teatel käib meil praegu töö selles suunas, et Eleringi infosüsteemi Andmeladu arendades seal ka võrguettevõtte andmed elektrimüüjatele kättesaadavaks teha. Samas leiab ministeerium, et ühele arvele ülemineku puhul lisanduks arvele ka täiendav krediidiriski osa.

"Kui võrguettevõtja usaldab oma teenuste eest raha kogumise mingisugusele müüjale, siis tal tekib ikkagi risk, kas see müüja on usaldusväärne, kas ta ikka maksab selle raha üle, mis ta kogus tarbijate käest," ütles majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika osakonna ekspert Viive Šavel.

Sellisel põhjusel hindade tõstmisse müüjad ise ei usu, sest teatav kate on juba ka praegusele hinnale lisatud.

"Uued elektrimüüjad turul ilmselt on efektiivsemad arveldajad ja suudavad võib-olla odavamalt saata välja arve, kui täna suudab seda teha võrguettevõtja. Nii et mina näeks pigem seda, et võib-olla pikemas perspektiivis hind langeb tänu sellele mingis osas," rääkis elektrimüügi ettevõtte 220 Energia juht Marko Allikson.

AK teemalõiku näed SIIT

 

Uudised