Koos novembrikuuga 8 kuud 11st sel aastal börsihind odavam kui fikshind

, Artjom Koldushko

Tänavu novembrikuus langes Eesti elektri börsihind 42,32 euroni megavatt-tunni kohta. Elektrilevi tüüpkoormusgraafikuga kaalutud börsihind käibemaksuga 5,25 senti kilovatt-tunni eest, ehk võrreldes suurima elektrimüüja aastase fikseeritud hinnaga säästsid odavaima 220 Energia börsimarginaaliga elektriostjad novembrikuus ca 7%. „Tänavu on elektri börsihind üheteistkümnest kalendrikuust kaheksal olnud alla fikseeritud hinna, mis kinnitab börsihinnaga elektriostu valiku eelist.“, ütles 220 Energia müügijuht Vahur Kukk. „Julgeme börsihinda soovitada ka järgmiseks aastaks, kuna hinna fikseerimisega võitmine kontekstis, kus lisandub täiendav Estlink2 merekaabel Soome, täituvad Skandinaavia veevarud ja fossiilsete kütuste hinnad on madalad on õnnemäng “, kommenteeris olukorda 220 Energia müügidirektor Vahur Kukk.

Eramaja, kus tarbitakse 8000 kWh aastas on hoidnud börsipaketiga kokku 20-30 eurot ja 24000 kWh tarbiv elektrikütja 60-70 eurot.

Inimesed, kes soovivad alates jaanuarist elektrimüüjat vahetada, peaksid arvestama, et laupäev on viimane päev olemasoleva elektrilepingu lõpetamisest teatamiseks.

Uudised