Idufirma WePower, mis arendab plokiahelal põhinevat taastuvenergiaga kauplemise platvormi, astus partnerlusse Eesti energiamüüjaga 220 Energia.

, Artjom Koldushko

Idufirma WePower, mis arendab plokiahelal põhinevat taastuvenergiaga kauplemise platvormi, astus partnerlusse Eesti energiamüüjaga 220 Energia ja tahab kolmapäeval koguda investoritelt 10 miljonit dollarit. Kirja on end pannud juba 190 000 huvilist.

Pakub energiaga kauplemise võimalust Eesti klientidele

“220 Energias tahame plokiahela (blockchaini) pakutavatest võimalustest võimalikult hästi aru saada. Lugema ju võikski jääda. Arusaamiseks on vaja ise järele proovida,” rääkis Geeniusele 220 Energia juhatuse liige Peeter Pikk.

Kui Elering annab WePowerile ligipääsu elektrisüsteemi andmetele, siis edasi on vaja ka reaalseid tarbijaid ja tootjaid. “Selleks, et plokiahelal põhinev kauplemine toimiks, peab elekter siiski reaalselt tootjalt tarbijani jõudma,” selgitas Pikk. “Omame pikaajalist energiakaubanduse kogemust ja aitame WePoweril läbi mõelda just energiakaubandusega seotud tehnilisemaid ja praktilisi aspekte elektriturgudel, kus täna tegutseme. Tänane turukorraldus eeldab, et keegi vastutab tarbijale kogu vajaliku tarnimise eest. Täna on see elektrimüüjate roll ja vastutus,” ütles Pikk.

220 Energia juht kinnitas, et siht on pakkuda energiaga kauplemise võimalust ka oma klientidele. “Kui WePoweri platvorm toimima hakkab, siis kindlasti tahame sellist võimalust pakkuda ka oma klientidele.”

Siht koguda 40 miljonit, millest 30 on juba koos

1. veebruaril ehk sel kolmapäeval paistakse müüki kokku 80 000 000 WPR-i, esialgu hinnaga 1 ether ehk artikli kirjutamise ajal 922 eurot 10 000 WPRi kohta. Kui kogutud on viie miljoni dollari väärtuses kapitali, kahaneb kurss 1 ether : 8 000 WPRi peale. Müük peatub, kui müüdud on 35 miljoni dollari väärtuses WPRe, ülejäänud žetoonid hävitatakse.

Et tagada võrdsemad võimalused investeerimiseks, teatas firma, et piirab esimeseks viieks tunniks investeerimise 0,2 etherile ehk ligi 184 eurole investori kohta. Seda summat ei peakski võtma investeeringuna, vaid panusena WePoweri taastuvenergia missiooni täitmiseks, teatas Martyniuki blogis. Pärast viit tundi võetakse aga piirid ära ja võimalik on teha ka suuremaid investeeringuid.

Rahvusvahelise haardega ettevõte

Alles mullu asutatud WePower on juba rahvusvahelise haardega ettevõte. Firma on registreeritud Leedus ja Gibraltaril, asutajateks ongi kaks leedukat, arendusmeeskond töötab aga Eestis. Peale Eleringi ja 220 Energia on idufirma saanud toetust Leedu valitsuselt.

Loodavasse platvormi on lubanud vähemalt 20% oma toodetavast päikeseenergiast lubanud lülitada Hispaania ettevõtted Conquista Solar, Civitas projects ja rahvusvaheline grupp Novocorex.

Samas laianeb WePower tegevust Austraalias, kuna firma võeti sealsesse Startupbootcamp kiirendisse.

Mis on WePower ja mis on nende peamine eesmärk?

  • Platvorm plaanib kokku tuua rohelise energia tootjad, energia tarbijad ja energia valdkonna investeerijad ühiselt avatud ja õiglasel turul
  • väljastatakse krüptoraha baasil žetoone, millega saab müüa ja osta roheenergiat

WePower'i abil on võimalik kontrollida, kas ettevõtted, kes lubavad kasutada rohelist energiat, ka seda teevad. Tulevik on WePoweri abil kindlasti rohelisem ja taskukohasem, jääme huviga uusi ja kasulikke rohelisi otsuseid ootama!

https://geenius.ee/uudis/wepower-mis-alustab-koostood-eesti-elektrifirmaga-tahab-koguda-miljoneid-ja-190-000-huvilist-end-juba-naole-andnud/

Uudised 220 energia, blockchain, Krüptoraha, Roheline energia, WePower