Elektrimüüja odavast elektrihinnast: õnnitleme oma kliente suure ja väga suure kokkuhoiu puhul

, Artjom Koldushko

ärileht.ee 19.03.15 Juba pikemat aega on börsielektri megavatt-tunni hind odav: 30-35 eurot, sageli ka alla 30 euro megavatt-tunni eest. Ärileht päris, miks see nii on ja kui kaua võivad tarbijad soodsa hinna üle rõõmustada.

. "Madal hind on tingitud mitmete tegurite koosmõjust. Nimetaks põhilistena sooja talve ja piisavaid ülekandevõimsusi Eesti ning Soome vahel, aga ka madalaid fossiilsete kütuste hindu maailmaturul. Ka Skandinaavias (nagu kogu Euroopas) valitsev suhteline majandussurutis mõjutab energia hindu tarbijale positiivselt," rääkis 220Energia esindaja Vahur Kukk.

. Üldiselt ennustavad spetsialistid madalate hindade säilimist või hindade edaspidist alanemist. "Eestis aitab sellele loodetavasti kaasa ka Rootsi-Leedu ühenduskaabli käikuandmine järgmisel aastal. Estlink-kaablite riketest või hooldustöödest ja elektrijaamade plaanilistest hooldustöödest tulenevaid hinnatõuse tuleb, aga need on lühiajalised ja kodutarbija elektriarvet oluliselt ei mõjuta," nentis Kukk.

. "Seega, soovitame jätkuvalt börsihinnaga elektriostu ja õnnitleme oma Eesti, Soome, Rootsi ja Läti kliente suure ja väga suure kokkuhoiu puhul," lisas Kukk.

Uudised