Elektrimüüja Energia 220 jõudis Soomes esimese tuhande kliendini

, Artjom Koldushko

TALLINN, 13. september, BNS Tuleval aastal Eesti elektrimüügi jaeturule sisenev Energia 220 alustab aasta lõpus elektrimüüki ka Soomes ja on seal saanud paari nädalaga ligi tuhat uut klienti.

220 Energia juhatuse liige Marko Allikson ütles BNS-ile, et ettevalmistused Eestis turule tulemiseks kulgevad plaanipäraselt, müügiloa Eestis elektri müümiseks sai ettevõte augusti lõpus ning sel nädalal ühines ettevõte ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi algatatud hea tahte koostöölepinguga. "Käima on läinud müügitegevus ka meie Soome ettevõttes, kus paari nädalaga oleme saanud juba ligi tuhat klienti," märkis ta.

Alliksoni sõnul hakkab 220 Energia elektrit müüma eelkõige internetipõhiselt. "Selleks et hoida elektrihinda madalamal, kasutamegi veebipõhiseid müügikanaleid, e-arveid ja teisi elektrihinda madalamal hoida võimaldavaid tegevuspraktikaid," lausus ta.

Allikson lisas, et kuna elektri jaemüügi tegevusmarginaalid on väga madalad, siis saab edukas olla vaid väga efektiivne elektrimüüja ja veebipõhine tegevusmudel on ennast tõestanud hästi Eestiga sarnaselt toimivatel Põhjamaade elektriturgudel. "Konkurents tuleb igal juhul tugev ja muutub ainult raskemaks aja möödudes," sõnas ta.

Eestis müügile tulevate hinnapakettide kohta ei soovinud Allikson enne midagi öelda, kui suurimad elektrimüüjad Eesti Energia ja Latvenergo ei ole oma hinnapakette avaldanud.

Varasema info kohaselt on ettevõtte eesmärk esimesel tegevusaastal jõuda keskmiselt 10 000 kliendini ja saavutada Eestis 5–10 protsendine turuosa.

220 Energia OÜ on põhiosas Eesti ja vähemusosas Soome erakapitalil põhinev ettevõte.

Praegustel andmetel hakkavad peale 220 Energia väiketarbijatele järgmisel aastal elektrit müüma Eesti Energia, Latvenergo, Imatra Elekter, VKG Elektrivõrgud ja Priit Põldoja osalusega Elektrimüügi AS.

Uudised