Elektri hinnasõda veavad 220 Energia ja Eesti Energia

, Artjom Koldushko

Postimees, 08.11.2012 Alates oma elektripakettidega välja tulemisest on enim hindu muutnud 220 Energia ja Eesti Energia, ülejäänud neli praeguseks turule tulnud elektrimüüjatest on hoidnud hindu muutumatutena, selgus elektri hinnavõrdlusportaali elektrihind.ee ülevaatest.

 

220 Energia avalikustas oma pakkumised esimesena ning on pärast seda hindu langetanud, eriti börsihinnast sõltuvate pakettide marginaali, märgitakse ülevaates.

Teisena oma hindadega välja tulnud Eesti Energia on pigem 220 Energia muudatustele reageerinud ning silma paistnud nii hindade tõstmise kui langetamisega, tõdeb elektrihind.ee teates. Olles umbes kümme päeva pärast pakettide avalikustamist hindu langetanud, järgnes peagi tõus leppetrahvi kaotamise tõttu. Siis kergitas Eesti Energia pea kõikide pakettide hindu, v.a börsihinnast sõltuvate pakettide marginaali. Eriti tõusid pikemaajaliste lepingute hinnad. Sel nädalal Eesti Energia aga taas langetas paljude pakettide hindu.

Hiljem on lisandunud elektrimüüjate sekka Elektrum, Eesti Gaas, Imatra Elekter ja VKG Elektrivõrgud, kes aga on hoidnud oma hinnad stabiilsetena. Elektrihind.ee arendusjuhi Kert Valbeti hinnangul võib arvata, et viimased kolm ei ole hinnasõjast niivõrd huvitatud, kuna neil on kindel klientuur ning pakuvad tõenäoliselt elektrienergia teenust eelkõige juriidilistele isikutele.

Hetkel tasub Valbeti sõnul veel eri elektrimüüjate hinnaliikumisi jälgida ilma lepingut sõlmimata. Tema soovitusel tuleks elektrimüüja ja paketi valikuga oodata novembri keskpaigani. Praegu muudavad müüjad veel hindu ja kõik müüjad ei ole turule tulnudki. Praegu on elektrimüüjaid kuus, tulemas on veel vähemalt üks – Elektrimüügi AS, ütles Valbet.

 

Uudised