Detsembrikuus aasta odavaim elektri börsihind

, Artjom Koldushko

Detsembris on NordPoolSpot elektribörsi Eesti piirkonna tunnihind 36,85 eurot megavatt-tunni kohta, mis on vähem kui senini 2013 aasta madalaimat hinda pakkunud maikuu. Elektrilevi võrgupiirkonna kaalutud keskmine börsihind oli 4,62 senti kilovattunni kohta. Seega maksid väikseima marginaaliga börsipaketiga, 220 BÖRSIHINNAGA  elektriostjad avalike hinnakirjade järgi detsembris 17% protsenti väiksema arve, kui levinuima aastase fikseeritud hinnaga paketi kasutajad. Kokkuvõtvalt oli börsihinnaga elektriost 2013 aastal  ca 7% protsenti levinumast fikseeritud hinnast soodsam.  

«Detsembrikuu teises pooles langes elektri börsihind isegi madalamale kui turu avamise eelne Eesti Energia reguleeritud elektritariif.“ ütles 220 Energia müügijuht Vahur Kukk. „Skandinaavia täienevad veevarud ja jätkuvalt pehme talv lubavad ka 2014 aastal börsihinnaga elektriostjatele kokkuhoidu,» lisas ta.

 

Börsi- ja fikseeritud paketi võrdlus näitab, et 2013 aastal oli näiteks 2000 kWh aastatarbimisega korteril börsihinnaga pakett koos käibemaksuga 8 eurot odavam kui enimvalitud fikseeritud pakett. Elektriküttega eramu, mille aastane tarbimine on 20 000 kWh, säästis 2013 aastal ca 80 eurot.

Uudised