220 Energia plaanib alustada elektrienergia müüki Lätis.

, Artjom Koldushko

13.02.2014  

Eeldusel, et Läti elektriturg ikkagi avatakse 1. aprillil, planeerib 220 Energiaga sel kevadel alustada elektrimüüki ka Lätis. Läti elektrituru täielik avamine on mitmeid kordi edasi lükatud ning ka sel nädalal on valitsuse tasemel räägitud võimalusest turu avamine veelkord edasi lükata. Sellegipoolest on 220 Energia teinud ettevalmistusi elektrienergia müügi alustamiseks Lätis.

Läti elektrituru avamine on tervikuna kohalikku monopoli Latvenergot soosiv - Lätis on elektri ja võrguteenuse ühisarve esitamise sildi all pandud elektrimüüjatele mitmeid võrguteenuse osutamisega seotud kohustusi. See on hoidnud kodumajapidamistele elektrimüüki planeerivate elektrimüüjate arvu väiksena. Lisaks pole Lätis olemas täna võimalusi elektrihinna liikumise riske maandada. Eelnevast tulenevalt saab Läti kodutarbijate elektrihind olema vabaturul oluliselt kõrgem Eesti kodutarbijate elektrihinnast ning Läti elektrimonopol Elektrum säilitab eeldatavalt jõuliselt oma positsioone.

220 Energia strateegia on jagagada efektiivsete müügi ja arvelduskanalite väiksemate kulude arvelt saadavat võitu oma klientidega. Tahame pakkuda Läti tarbijatele odavaimat börsipaketi marginaali, mis sarnaselt Eesti kogemusele on andnud meie klientidele kõige odavama elektrihinna. NordPoolSpoti hinnaga seotud paketi teeb Lätis eriti atraktiivseks see, et Läti elektrihind on keskmisest kallim suveperioodil kui kodumajapidamised tarbivad vähem ja odavam ülejäänud osal aastal kui toimub põhiline elektritarbimine. Tänaseks on 220 Energial kolmel põhiturul – Soomes, Eestis ja Rootsis kokku juba rohkem kui 50 tuhat klienti. Seda pisut üle aastase tegevusega.

Uudised