220 Energia arvestab arveldamisel tunniandmeid

, Artjom Koldushko

15.01.2015 Paljud kliendid pöörduvad 220 Energia poole küsimusega, miks elektriarvel on varasema öö- ja päevatariifi alusel ainult üks kilovatt-tunni hind. Selline tariifimuutus on tingitud arvesti vahetusest kaugloetava tunniarvesti vastu. 220 Energia selgitus sellisele „anomaaliale“ on selline:

Arve arvutamisel korrutame iga tunni tarbimise läbi sellesama tunni börsihinnaga. Olenevalt kuu tundide arvust teeme arve koostamisel kahe tehte asemel 720 – 744 tehet. Selline täppisarvestus muudab elektrihinna öö- ja päevatariifiks jagamise mõttetuks.

Samas saab iga kaugloetava tunniarvestiga klient oma elektri hinda ise mõjutada. Tarbides rohkem odavatel tundidel ja hoidudes elektritarbimisest kõrge börsihinnaga tundidel, kajastub see automaatselt ka arvel näidatud kilovatt-tunni hinnas. 220 Energia pakub oma klientidele ka tasuta hinnahäire teenust, mis teavitab homsetest kallitest tunnihindadest kliente e-kirja teel.

220 Energia arvestab hakkab oma börsipaketiga klientidele tunnarvesti paigaldamisel automaatselt tunnipõhist arvestust tegema. Klient selleks ise midagi tegema ei pea.

Uudised