220 Energia alustas elektrimüüki Lätis.

, Artjom Koldushko

Läti kodutarbijate elektriturg avaneb 1. jaanuaril 2015. Turu avanemist on mitmeid kordi edasi lükatud, viimati tehti seda tänavu aprillis. Tulenevalt sellest, on tarbijad segaduses ja erinevalt Eesti elektrituru avanemisest, oluliselt passiivsemad. Samuti on võrreldes Eesti elektrituru avanemisega Läti tarbijate riigi poolne informeerimine pea olematu.Olenemata sellest on 220 Energial Lätis juba sadu kliente, kellest nagu Eestiski on enamus suure tarbimisega eramute omanikud.

Tervikuna on Läti elektrituru avamine kohalikku monopoli Latvenergot soosiv – Lätis on elektri ja võrguteenuse ühisarve esitamise sildi all pandud elektrimüüjatele mitmeid võrguteenuse osutamisega seotud kohustusi. See on hoidnud kodumajapidamistele elektrimüüki alustavate elektrimüüjate arvu väiksena. Seepärast saab Läti kodutarbijate elektrihind olema vabaturul oluliselt kõrgem Eesti kodutarbijate elektrihinnast ning Läti elektrimonopol Elektrum säilitab eeldatavalt jõuliselt oma positsioone.

220 Energia strateegia on sarnaselt Eesti, Rootsi ja Soomega jagada ka Lätis efektiivsete müügi ja arvelduskanalite pisemate kulude arvelt saadavat võitu oma klientidega. Tahame pakkuda Läti tarbijatele odavaimat börsipaketi marginaali, mis sarnaselt Eesti kogemusele on andnud meie klientidele kõige odavama elektrihinna. NordPoolSpoti hinnaga seotud paketi teeb Lätis eriti atraktiivseks see, et Läti elektrihind on keskmisest kallim suveperioodil kui kodumajapidamised tarbivad vähem ja odavam ülejäänud osal aastal kui toimub põhiline elektritarbimine.

Tänaseks on 220 Energial kolmel põhiturul – Soomes, Eestis ja Rootsis kokku juba pea 100 tuhat klienti. Seda vähem, kui kaheaastase tegevusega.

Uudised