Teadlik tarbija

Võida nutikas Themo küttetermostaat

, Artjom Koldushko

Tihti satub kodu kütmine nendele tundidele, kus börsihind võib olla suure nõudluse tõttu kõrgem. Statistiliselt võib tööpäeva alguses või lõppedes börsi tunnihind olla tänu suurema tarbimisnõudluse tõttu kõrgem, mis võib pikas perspektiivis mõjutada elektriarvet. Uus ja innovaatiline Themo on esimene termostaat maailmas, mis arvestab kodus kütmisel reaalajas elektri börsihinda ja ilmaprognoosi. 

Uus ja nutikas termostaat vähendab elektriarvet küttes kodu soodsatel börsitundidel. 

 

Themo kasutab tuhandeid andmepunkte, et teha õigeid otsuseid, millal elektrit tarbida. Selleks võetakse arvesse nii Sinu kodu unikaalset tarbimisprofiili, määratud küttegraafikut, välisilma kui hetke elektri turuhinda. Kasutajad saavad kontrollida tarka termostaati läbi Themo mobiilirakenduse või kodulehe. Sellise automaatikaga säästavad praegused Themo tarbijad 30-60% oma elektriarvelt.

 

Homsed börsi tunnihinnad annavad eelise

Homsed börsihinnad avaldatakse tundide kaupa juba täna ehk päev varem. NordPoolSpot avaldab alates kella 14-st juba homset hinnagraafikut ning see annab Themole võimaluse koostöös ilmaprognoosiga arvutada süsteemselt kõige kasumlikumad tunnid kodu kütmiseks. 

 

Kuidas Themo töötab?

LED rõngas muudab värvi vastavalt elektri hetke hinnale. Kui Themo värvub punaseks, siis on elektrihind kallis ning tasuks näiteks pesumasina tööle panemisega oodata.

220 Energia kliendina hoiad kokku

Themo ja 220 Energia hoiavad kokku! Ainult 220 Energia mistahes uue paketiga liitujate vahel loosime välja kaks termostaati, osalemisest anna meile märku info@220energia.ee kirjaga ''Olen kavalam kui kallim elektrihind'', lisa paketiga liitunud tarbija nimi ning võitjad selgitame välja 15. augustil. Ühe toote tavahind 129€. 

Suurenda võiduvõimalust, osale ka Facebooki loosimismängus, kus loosime veel lisaks kaks termostaati! Kui õnne on palju, siis on Sul võimalik need kõik neli endale võita, ning elektriarvet tublisti nende abil vähendada.

Rohkem infot Themo termostaatide kohta leiad siit.

 

Hoiame kokku tähtsamateks puhkudeks!

 

 

Börsihinna ajutise tõusu tõttu ei ole otstarbekas hinda fikseerida Teadlik tarbija

Börsihinna ajutise tõusu tõttu ei ole otstarbekas hinda fikseerida

, Artjom Koldushko

Viimasel ajal on olnud juttu elektrienergia hinna kallinemisest, põhjusteks võivad erinevatel aastaaegadel olla vee vähesus hüdrojaamade reservuaarides, söe ja gaasi kallinemine või muud tootmissisendite probleemid. Muretsemiseks põhjust ei ole, sest börsile on omane volatiilsus ehk hinna kõikumine. Elektrienergia börsihind langes tegelikult alles hiljuti kõikides Nord Pooli piirkondades ning seetõttu tuleks pigem vaadelda pikemaajalist perioodi.

 

Mis on hinnatõusu põhjusteks?

Elektrihinna tõusu võib tekitada vee vähesus hüdrojaamade reservuaarides, söe ja gaasi kallinemine ning muude tootmissisendite probleemid. Muretsemiseks aga põhjust ei ole, sest börsihinnale on alati olnud omane mõningane kõikumine. Näiteks langes alles eelmisel kuul elektri börsihind.

Eleringi pressiteade kohaselt oli elektrihinda mõjutavate süsinikdioksiidi emissioonikvootide hinnad jätkavad tõusuteel ja on jõudnud vahemikku 14,21-16,1 eurot tonni kohta. Möödunud aastal samal kuul oli hinnavahemik 4,77-5,17 eurot tonni kohta.

Nasdaq OMX börsi tulevikutehingute järgi kuu viimasel kauplemispäeval võib elektri börsihinnaks Eestis kujuneda juulikuus 51,1 eurot, Soomes 50,25 ja Lätis 53,85 eurot megavatt-tunni kohta.

 

Kas soodsam variant oleks vahetada enda börsipakett fikseeritud hinnaga paketi vastu?

Börsihind turul sõltub eelkõige nõudlusest. Suvel on elektrienergia tarbimine väiksem, mis muudab elektriarve summa kahtlemata väiksemaks. Börsihind võib olla üksikutel kuudel kõrgem kui fikseeritud hind, ent pikemas perspektiivis on börsihind alati odavam.

Tasub teada, et tõenäoliselt arvestavad suuremad energiamüüjad kõrgemate börsihindadega ka fikseeritud hinnapoliitika kujundamisel ning seetõttu ei pruugi fikseeritud hind sugugi soodsam olla.

Elektri börsihind kõigub tund-tunnilt ja mõnede tundide kõrgema hinna perioodil vähem tarbides saab oma elektrikulusid juhtida. 220 Energia on nendeks perioodideks loonud tunniarvestiga börsipakettide kasutajatele tasuta võimaluse oma elektrikulusid juhtida ehk võimaluse enda klientidele hinnahäire teavituse tellida. Tasuta hinnahäire homsest börsihinnast on võimalik tellida 220 Energia mobiilirakenduse push-sõnumina või e-mailile.

Uudised

Alexela ostab elektrimüügifirma 220 Energia

, Artjom Koldushko

"Alexela soovib pakkuda oma klientidele terviklikke energialahendusi, laienenud elektriportfell võimaldab meil olla hea partner veelgi rohkematele klientidele. 220 Energia on ennast tõestanud energiaturul tubli tegijana, kellel on oma välja kujunenud kliendibaas. 220 Energia klientide ja koostööpartnerite jaoks antud tehing muudatusi kaasa ei too – ettevõte ja kaubamärk jäävad alles, samuti toimivad edasi koduleht ning kõik senised kontaktid," ütles Alexela juht Maria Helbling pressiteate vahendusel.

"Jaeturul meie hetkel ühtegi teist tehingut ei planeeri. Aga turuosaliste nimekiri on üsna pikk ja see tundub üsna ebaefektiivne, ehk loogiline võiks olla konsolideerumine," ütles Helbling BNS-ile. Ühinenud ettevõtete turuosa ulatub Helblingi sõnul 7 protsendini.

220 Energia juhatuse liikme Marko Alliksoni hinnangul on energiaturg jõudnud küpsemasse konsolideerumise faasi, kus edasiseks kiireks kasvuks on vaja omandada uut turuosa, mis on pannud turuosalised otsima koondumisvõimalusi. Alliksoni sõnul otsustati 220 Energia aktsiad müüa just Alexelale ettevõtete sarnase väärtuspakkumise tõttu, mis loob aluse olemasolevate klientide jätkuvale rahulolule.

"Alexela on 220 Energiaga väga sarnane elektri- ja gaasimüüja ning koondumine ühtsesse kontserni annab 220 Energia tänastele klientidele lisaväärtust – meie kliendid saavad osa Alexela pakkumistest ning suureneb tervikuna ettevõtte pikaajaline võimekus pakkuda konkurentsivõimelist alternatiivi võrguettevõtjatega seotud endistele elektri- ja gaasimonopolidele," ütles Allikson.

220 Energia on Eesti erakapitalil põhinev elektrimüügi ettevõte. Ettevõtte käive kasvas möödunud aastal 2,3 protsenti 7,1 miljoni euroni, ettevõte jõudis seejuures tunamullusest 100 400-eurosest kahjumist 60 200 euroga kasumisse.

Alexela on Eesti kapitalil põhinev valdusfirma, mis koondab viimase paarikümne aasta jooksul ühtse omanikeringiga seotud ettevõtted ühisesse struktuuri. Ettevõte annab tööd enam kui 1000 inimesele ning tegutseb kolmes valdkonnas: energeetika, metallitööstus ja põlevkivikeemia.

 

https://majandus24.postimees.ee/5909872/alexela-ostab-elektrimuugifirma-220-energia?_ga=2.17232186.281094742.1532428294-887520931.1522596777

 

 

Omanike vahetusega seoses jääb 220 Energia endiselt elektri- ja gaasimüüjaks praegustele klientidele, kellele jäävad kehtima samad lepingud ja hinnapaketid/tooted ning ka samad kontaktandmed ning veebisait. Lisaks on tulevikus võimalus 220 Energia klientidel osa saada Alexela kontserni teistest pakkumistest.

Mai on erakordselt päikesepaisteline ning soodustab päikesepaneelidega energiat tootmist. Väiketootja

Mai on erakordselt päikesepaisteline ning soodustab päikesepaneelidega energiat tootmist.

, Artjom Koldushko

Järjest populaarsust koguv päikesepaneelidega energia tootmine tasub end selle aasta päikesepaisteliste ilmadega rohkem kui eelmisel aastal. Erakordselt soe ja päikseline maikuu hellitab väiketootjaid ning päikesepaneelidega energia tootlus on kasvavas trendis.

Täpselt aasta tagasi, 30.05.2017, oli ilm.ee andmetel ennelõuna vähese ja vahelduva pilvisusega ning sajuta, pärastlõunal läks pilve ning õhtul hakkas alates saartest vihma sadama. Nõrk tuul puhus idakaarest. Öine õhutemperatuur oli +1..+9ºC, maapinna lähedal oli mõni kraad öökülma. Statistiliselt oli terve eelmise aasta maikuu külmem ning ka päikest tunduvalt vähem.

 

Riik toetab päikesepaneelide soetamist 1,4 miljoni euroga

Ettevõtjad, korteriühistud ja omavalitsused saavad alates 23. aprillist küsida KredExist toetust päikesepaneelide paigaldamiseks. Toetust antakse kokku 1,4 miljonit eurot. „Päikeseelektri tootmisseadme kasutamine toob kaasa püsikulude alanemise, kuna päikesest toodetud elektri eest, mida ise ära tarbitakse, ei pea maksma võrgutasusid, aktsiisi ja käibemaksu, mistõttu saavad näiteks ettevõtted olla selle võrra konkurentsivõimelisemad,“ lausus Palo. Toetuse eesmärk on kasvatada taastuvatest energiaallikatest toodetud elektri osakaalu ning vähendada energia tootmissüsteemist pärinevaid saasteainete heitkogust.

 

Igal väiketootjal tekib hulgal x kWh ülejääki peale enda otstarbeks tarbitud energiat

Toetust saavate päikesepaneelide omanike arv kasvab jätkuvalt kiires tempos ja praegu toodab päikesepaneelidega elektrienergiat juba enam kui 1200 eraisikut ning äriettevõtet. Selle aasta esimeses kvartalis oli päikesepaneelide abil toodetud ja võrku antud elektrienergia kogus 0,9 gigavatt-tundi. Lisandunud päikesepaneelide toel on see näitaja kasvanud aastases võrdluses neli korda, vahendades tuuleenergia.ee uudist. Eesti on seadnud eesmärgi viia taastuvenergia osa elektrienergia kogutarbimisest 2020. aastaks 17,6 protsendini.

Kodus paigaldatud päiksepaneelidega elektri tootmine ja tarbimine ei ole sageli igas tunnis tasakaalus. Seetõttu müüvad väiketootjad ülejääva elektrienergia elektriturule ning saavad lisaks elektrivõrku andes Eleringilt ka iga kWh kohta toetust. Väiketootja saab müüa igas tunnis koguse, mille ta peale omatarbimise mahaarvamist varasemalt võrku andis, nüüdsest uue 220 Energia PäikesEST lahendusega väiketootja sõpradele vastavalt tootja määratud järjestusele. Igal väiketootjal tekib hulgal x kWh ülejääki peale enda otstarbeks tarbitud energiat. Selleks, et toodetud energiat mitte võrku anda, soovitame kutsuda keskmiselt vähemalt 3-4 sõpra/naabrit/sugulast endast ülejäävat energiat tarbima. Sõpradest ülejääva energia ostab 220 Energia ära tavapärastel börsihinnaga tingimustel. Täpsemat infot saad lugeda siit.